gdzie na weekend

Gdzie wybrać się na weekend? Decyzja w trzech krokach.

Weekend we dwoje to potrzebna odskocznia, która pozwoli nabrać oddechu każdemu związkowi. Codziennie obowiązki czasami przytłaczają, a wciąż to samo otoczenie i zniewalająca rutyna nie służą wcale świeżemu, optymistycznemu spojrzeniu w przyszłość.

Choćby z tego powodu warto uwierzyć w dobroczynne działanie podróży i raz na jakiś czas wybrać się ze swoją drugą połową gdzieś poza zbyt dobrze znane granice własnego domu. Zatem – gdzie na weekend we dwoje?

Krok pierwszy – w Polsce czy za granicą?

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, ale też oczywiście niepowtarzalne zalety. Weekend na terenie kraju przede wszystkim jest o wiele mniej kosztowny. Można go polecić osobom, które nie dysponują zbyt wielkim budżetem lub organizują podobne wyjazdy raz na jakiś czas. Trzeba też zerwać z przekonaniem, że jedynie wyjazdy za granicę mogą być atrakcyjne. Polska kryje wiele zakątków, których istnienie przyćmiewa sława wielkich europejskich ośrodków turystycznych. Warto dać szansę weekendowi na Mazurach, a aktywne osoby mogą spędzić niezapomniane chwile w Bieszczadach.

Z kolei za wyjazdem za granicę przemawia możliwość jeszcze większej zmiany otoczenia. To już nie tylko wyjście poza własny dom, to też zmiana kultury, ludzi, krajobrazów i nawet słyszanego na ulicach języka. Na weekend we dwoje Paryż czy Rzym to wprost wymarzone miejsca. Wiele osób marzy skrycie o kolacji przy świecach w romantycznej, włoskiej restauracji.

Gdzie na weekend – Kroki drugi – wysokość budżetu

Zastanawiając się gdzie na weekend, trzeba oczywiście wziąć pod uwagę budżet. Nawet zagraniczne miast można zwiedzać niedrogo, pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie i uważnie zaplanuje się taką podróż. Oferta city break pozwala zarezerwować bardzo korzystny weekendowy wyjazd. Takie oferty są stworzone dla weekendów we dwoje – zawierają przelot w obie strony, nocleg, czasami dodatkowe atrakcje, na przykład kolację przy świecach dla zakochanej pary. Jeśli budżet jest niewielki, lepiej się jednak zdecydować na weekend w kraju.

Gdzie na weekend – Krok trzeci – rodzaj ulubionej aktywności

Każdy jest inny i różnią się także oczekiwania odnośnie wypoczynku. Dla jednej pary spełnieniem marzeń będą leniwe spacery miejskim bulwarem, inna zastanawiając się gdzie na weekend bierze pod uwagę jedynie aktywny wypoczynek – rowery, park linowy lub intensywne górskie wspinaczki.

Wszystko da się ze sobą pogodzić – wielbiciel miejskiej dżungli i pasjonatka wysiłku fizycznego mogą świetnie zgrać się w trakcie weekendu spędzonego na intensywnym zwiedzaniu. Takie możliwości daje niemal każde europejskie miasto, można także zorganizować taki weekend w Polsce, w której nie brakuje miast obfitujących w zapomniane i lekko niedoceniane perły architektoniczne. Kluczem do udanego weekendu jest jednak porozumienie i dobry pomysł.

Źródła:
biletlastminute.pl
www.romantycznyweekend.eu

Post Author: Ania Podróżnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *