Najciekawsze miejsca na wypad weekendowy koło Warszawy

wyjazd weekendowy blisko WarszawyWarszawa ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania, ale nie brakuje ich także w jej pobliżu. Jeśli ktoś pragnie spędzić miło wolny czas, z dala od zgiełku miasta, to warto zainteresować się okolicami stolicy. Jest wiele miejscowości z pięknymi widokami, pełnych zabytków. Można odpoczywać aktywnie i biernie na łonie natury. Wiele osób decyduje się na wakacje zagraniczne, ale nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak mnóstwo urokliwych zakątków ma do zaoferowania ojczyzna. Nie bez powodu turyści zachwycają się polskimi miastami. Warto dać szansę mniej znanym lokacjom, a z pewnością będzie to świetna decyzja.

Pomysły na wyjazd weekendowy blisko Warszawy

Arkadia

Kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy znajduje się Arkadia, w której na szczególną uwagę zasługuje romantyczny park w stylu angielskim. Miejsce to było dawniej jedną z największych atrakcji szlacheckich rodów. Minęły wieki, a park nadal zachwyca architekturą i roślinnością. Miłośnikom muzyki można polecić wizytę w Żelazowej Woli, podążając śladami Fryderyka Chopina, wybitnego kompozytora znanego na całym świecie. Dla wielu osób niezwykłą atrakcją będzie odwiedzenie miejsca kultywującego Chopina, z pięknym parkiem, kolekcję mebli minionej epoki. Dworek skupia mnóstwo pamiątek po Chopinie, podczas letniego pobytu w Żelazowej Woli możliwe jest nawet wzięcie udziału w koncercie. Z kolei miłośnikom aktywnego wypoczynku można polecić odwiedzenie Puszczy Kampinoskiej. Nazywa się zielonym Mazowszem, stanowi ogromny kompleks leśny. Jeśli ktoś szuka idealnego miejsca rekreacyjnego, z ogromną ilością szlaków pieszych i rowerowych, to powinien odwiedzić puszczę kampinoską. Będzie to świetna opcja zarówno na lato, jak i zimą. Można liczyć na place wypoczynkowe i tereny biwakowe.

Godne polecenia miejsca na wyjazd weekendowy okolice Warszawy

Czersk

Ciekawym miejscem niedaleko Warszawy jest miejscowość Czersk, która przyciąga turystów średniowieczną warownią z XIV wieku. Zamek z widokiem na Wisłę służył dawniej jako siedziba książąt mazowieckich i królów polskich. Jest to wobec tego miejsce o niezwykłym klimacie, skrywające mnóstwo historii. W celu dostania się do zamku należy najpierw pokonać arkadowy most. Warto wspiąć się na basztę, z której rozciąga się przepiękny widok na dolinę Wisły. Dla wielu osób ciekawą przygodę będzie wycieczka do Żyrardów, czyli miasta-fabryki. Miejscowość tą można śmiało określić zespołem urbanistyczno-architektonicznym. Jest to idealny przykład miasta przemysłowego. Jeśli ktoś lubi podziwiać zabytkowe warownie, to powinien wybrać się do Ciechanowa. Znajduje się w nim największy zamek na Mazowszu. Pomimo tego że pozostały z niego już tylko ruiny, to nadal robią ogromne wrażenie i warto je zwiedzić. W Muzeum Szlachty Mazowieckiej znajduje się mnóstwo ciekawych zbiorów.

Radziejowice

Radziejowice również zasługują na odwiedzenie. Jest to zaciszna miejscowość, w której wyraźnie czuć historyczny klimat. Jeśli ktoś ma dosyć zatłoczonych ulic pełnych turystów, hałasów, to będzie miał okazję się zrelaksować. W Radziejowicach znajduje się mnóstwo zabytków. Jednym z nich będzie pałac otoczony przepięknym parkiem krajobrazowym. Idealnie nadaje się na długie spacery, w ten sposób można w przyjemny sposób zwiedzić to ciekawe miejsce. Oczywiście wnętrza pałacu również robią spore wrażenie. Udostępniono cenne pamiątki historyczne, można przenieść się do poprzednich epok. To właśnie w pałacu w Radziejowicach znajduje się największa kolekcja dzieł słynnego Józefa Chełmońskiego. Osoby mające duszę artystyczną będą zachwycone tym miejscem. Szukały w nim inspiracji takie osobistości jak Henryk Sienkiewicz. Na kompleks pałacowo-parkowy składają się liczne stawy, stajnie, wozownie, młyn wodny, modrzewiowy dwór, zabytkowa aleja i wiele więcej.

Ostatnia ciekawa propozycje na wyjazd weekendowy koło Warszawy

Sochaczew

Niepozorny Sochaczew ma wiele do zaoferowania turystom, idealnie sprawdza się na spędzenie wolnego czasu w weekend niedaleko Warszawy. Jest to zaciszne miejsce, pełne uroku. Można odpocząć w spokoju i jednocześnie wypoczywać aktywnie. W Sochaczewie panuje historyczny klimat, nie brakuje ciekawych atrakcji. Warto odwiedzić muzeum kolejki wąskotorowej. Będzie to świetna opcja na wycieczkę z całą rodziną. Do podziwiania jest kilkaset eksponatów związanych z koleją. Ogromne wrażenie robią parowozy, drezyny, wagony i inne pojazdy torowe. Można też zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniła się kolej wąskotorowa. Na uwagę zasługuje również Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz pola Bitwy nad Bzurą. Będzie to ogromna atrakcja dla miłośników historii, ale nie tylko. W muzeum znajduje się mnóstwo kolekcji związanych z militariami. Można zobaczyć, jakiej broni używały ówczesne wojska, ich umundurowanie i ekwipunek. Zachowało się sporo pamiątek z tego okresu. Jeśli ktoś chce poczuć wiejskie klimaty nieopodal Warszawy, to może wybrać się do siedliska Leluja. Na miejscu czekają na turystów owce, konie, kozy i szereg innych zwierząt zagrodowych. Ciekawym doświadczeniem będzie spędzenie nocy w chacie kurpiowskiej, można uczestniczyć w warsztatach serowarskich i upiec własny chleb w piecu. Latem jest nawet opcja spania na pachnącym sianie w stodole.

Dodaj komentarz 2

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *


Plywak

Plywak

OO ktoś tu zapomniał o Serocku. Piękne miasto, i bardzo blisko Warszawy. Idealne na wyjazd weekendowy z rodziną latem, z pieknymi widokami i klimatem. Pływa tam również statek który kursuje po Narwi oraz potem po Zalewie wislanskim.

CHRISS

CHRISS

Wlasnie, w ogole nie wspominiaja o polnocnej czesci, co z Zalewem, to praktycznie ulubione miejsce na krotki wyskok poza Wwa.