Wyjazdy weekendowe dla par

Pięć wspaniałych pomysłów na weekend dla dwojga!

Weekend dla dwojga. Zalety spędzania wspólnych weekendów poza domem można mnożyć. To przede wszystkim odskocznia od rutyny, ale też możliwość poszerzenia wspólnych horyzontów. O niczym nie rozmawia się w deszczowy wieczór tak przyjemnie, jak o wspólnie odbytych wojażach i niezapomnianych chwilach gdzieś w oddaleniu od znajomego domu. Warto dobrze zaplanować taki weekend – zaczyna się oczywiście od pomysłu.

Weekend dla dwojga nad morzem… inaczej

Przyjęło się sądzić, że jedyną porą, w której warto jeździć nad polskie morze jest środek lata. To dość uzasadnione, jako że Bałtyk jest dość zimny i poza tym krótkim okresem w roku trudno jest skorzystać z uroków morskich kąpieli. Jednak nie jest powiedziane, że morze bywa piękne jedynie wtedy, gdy da się w nim pływać. Romantyczny, pewnie nieco melancholijny klimat zapewni weekend dla dwojga nad Bałtykiem wczesną jesienią. Ogrom przestrzeni, zdrowe powietrze pełne jodu, zachody słońca równie piękne jak latem i złote liście sprawiają, że morze sprzyja intymności. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście koszt – pobyt po sezonie zawsze jest tańszy.

Pałac lub zamek… do wynajęcia

Nocleg w zamku albo pałacu to tak romantyczne okoliczności, jak tylko można sobie wyobrazić. To świetny pomysł dla tych par, które chciałyby spędzić weekend dla dwojga w atmosferze intymności.

Sprawdź także: Trzy sposoby na tanie wycieczki last minute!

Można też rozważyć zrobienie swojej drugiej połowie takiej niespodzianki – powinna być zachwycona, zwłaszcza jeśli lubi tajemniczy klimat starych budowli. Koszt takiego pobytu zwykle jest dość wysoki – ceny zaczynają się powyżej dwustu złotych za noc. Jednak jest w Polsce kilka korzystniejszych cenowo obiektów.

City break, czyli odmieniona atmosfera

Warto rozważyć też skorzystanie z oferty biura podróży. Jeśli chodzi o weekend dla dwojga, szczególnie godne polecenia są wycieczki typu city break. To loty w dwie strony do europejskich jest z zakwaterowaniem. Niewielkim kosztem i nakładem organizacji można znaleźć się z ukochaną osobą w rzymskiej trattorii, na polach Paryża albo w samym środku pięknej, zabytkowej Pragi. Trudno o lepsze okoliczności, by spędzić razem czas i odkryć na nowo swój związek.

Zimowa podróż do domku w górach

Góry nieco częściej niż morze odwiedza się poza letnim sezonem, jednak nie jest wcale powiedziane, że trzeba jeździć na nartach lub przemierzać szklaki. Oczywiście, dla wielu par będzie to najlepsza z możliwych wersja weekendu dla dwojga, jednak istnieje jeszcze jedna możliwość.

A gdyby tak spędzić ten czas w ulokowanym w wysokim, odosobnionym miejscu domku? Drewniane ściany, ogień w kominku i śnieg na dworze to idealne warunki by zapomnieć o świecie i pobyć jedynie ze sobą przez cały weekend.

Weekend dla dwojga – Niepopularne atrakcje

Wszędzie na świecie, nie tylko w Polsce, istnieją miejsca niedocenione. Nie chodzi oczywiście o to, by odkrywać je za wszelką cenę, ale być może weekend dla dwojga w kąpieliskach termalnych na Węgrzech okaże się strzałem w dziesiątkę? Niezależnie od pogody można tam zażywać przyjemnych, ciepłych kąpieli w niesamowitym otoczeniu. Woda w kąpieliskach jest niezwykle ciepła. Warto połączyć taki wyjazd z wizytą w ośrodku SPA. Można być niemal pewnym, że po takim weekendzie partnerzy wrócą naprawdę odmienieni.

Niezależnie od dokonanego wyboru, warto wybrać się na weekend z dobrym nastawieniem. Spędzenie go we dwójkę daje szansę na przełamanie rutyny i odkrycie na nowo, dlaczego partner bądź partnerka są właściwie „tymi jedynymi” dla siebie. To czas na rozmowy, relaks i nabywanie wspólnych, spajających wspomnień.

Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *