Gdzie w góry na jeden dzień z Katowic?

góry na jeden dzień z Katowic

W górach tkwi siła

Nie ma nic lepszego niż wyprawa w góry, aby naładować akumulatory i zregenerować siły. To idealny pomysł na aktywny weekend. Szczególnie, gdy mamy jedynie kilka dni wolnego, a chcemy jak najlepiej je wykorzystać. Dlatego dzisiaj przedstawiamy 10 propozycji wycieczek w góry, które znajdują się maksymalnie 100 km od Katowic.

Oto kilka propozycji miejsc, do których można wyjechać w góry na jeden dzień z Katowic

Poniżej znajduje się kilka propozycji pieszych tras górskich oddalonych od Katowic:

Góra Chełm – to popularna góra znajdująca się w Beskidzie Śląskim, oddalona od Katowic o około 25 km. Można tu podziwiać piękne widoki na Beskidy oraz Tatry. Trasa jest dość łatwa i może być dobrym wyborem dla osób początkujących.

Góra Kamień – ta góra znajduje się w Beskidzie Śląskim, około 35 km od Katowic. Trasa jest średnio trudna i prowadzi przez malownicze tereny leśne. Na szczycie znajduje się murowana wieża widokowa z której rozpościera się piękny widok na okolicę.

Góra Szyndzielnia – ta góra znajduje się w Beskidzie Śląskim, około 40 km od Katowic.  Trasa jest dość trudna i prowadzi przez malownicze tereny górskie. Na szczycie znajduje się wieża widokowa z której rozpościerają się piękne widoki na Tatry, Beskidy i Karkonosze. Najprostszym sposobem dostania się na Szyndzielnię jest kolejka linowa. Cała podróż zajmuje około 6 minut. W tym czasie można podziwiać piękne widoki. Po wjeździe na samą górę warto udać się na wieżę widokową, aby zobaczyć panoramę miasta oraz Beskidu Małego i Śląskiego.

Czytaj również  Weekendowy wyjazd dla singli - Single również mogą świetnie się bawić

Góra Żar – ta góra znajduje się w Beskidzie Śląskim, około 45 km od Katowic. Droga z Katowic zajmie Wam nieco ponad godzinę.  Na szczycie znajduje się zbiornik Elektrowni Szczytowo-Pompowej. Trasa jest dość trudna i prowadzi przez malownicze tereny górskie. Na szczycie znajduje się wieża widokowa z której rozpościerają się piękne widoki na Beskidy i Tatry.

Góra Klimczok – ta góra znajduje się w Beskidzie Śląskim, około 45 km od Katowic. Trasa jest średnio trudna i prowadzi przez malownicze tereny górskie. Na szczycie znajduje się wieża widokowa z której rozpościerają się piękne widoki na Beskidy i Tatry.

Kilka mniej znanych kierunków na jednodniową wyprawę z Katowic

Szyndzielnia – Szyndzielnia i Klimczok to popularne szczyty w Beskidzie Śląskim, które znajdują się w odległości około 100 kilometrów od Katowic. Można do nich dojechać z Bielska-Białej, Bystrej lub Szczyrku.

Pszczyna – Pszczyna to miasto położone około 50 kilometrów od Katowic, w którym znajduje się słynne Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Zagroda Wsi Pszczyńskiej, czyli skansen z małym zoo.

Babia Góra – Babia Góra, zwana również Diablakiem, to szczyt o wysokości 1725 metrów n.p.m., który zaliczany jest do Korony Gór Polski. Znajduje się on w odległości około 150 kilometrów od Katowic. W pobliżu Babiej Góry znajdują się również inne ciekawe szczyty, takie jak Gówniak i Pilsko.

Adam Drzewiec
Latest posts by Adam Drzewiec (see all)
Czytaj również  Szczecin w weekend - Odkrywanie ukrytych skarbów nadmorskiego miasta
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Dodaj komentarz 1

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *