Jak spędzić weekend nad morzem przy małym budżecie

Jak spędzić weekend nad morzem przy małym budżecie

 

Wbrew pozorom, nie potrzeba mieć dużego budżetu, aby spędzić weekend nad morzem we dwoje. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę. Podpowiadamy kilka sposobów na budżetowy romantyczny wyjazd.

1) Podróż za uśmiech

Propozycją dla najbardziej odważnych jest oczywiście autostop. Jeśli już jednak wolimy bardziej unormowane sposoby podróży, wybierzmy pociąg lub samolot. Wbrew pozorom, te środki lokomocji wcale nie są drogie! Bilety zarówno na najszybsze pociągi jak i na samoloty, kosztują około kilkudziesięciu złotych. Warto „polować” na promocje i dodać się do różnorodnych newsletterów w internecie, aby trzymać rękę na pulsie.

2) Nocleg

Na wybrzeżu znajduje się bardzo bogata baza noclegowa. Wcale nie musimy decydować się na hotel czterogwiazdkowy. Co więcej, czasami lepszym wyborem okazuje się skorzystanie z jednej z licznych ofert wynajęcia pokoju. Mieszkańcy wybrzeża oferują pokoje gościnne i bardzo wysokim standardzie już od kilkudziesięciu złotych za osobę. Najczęściej są to miejsca położone niedaleko morza, tak że zarówno na plażę jak i do centrum danej miejscowości, jest bardzo blisko.

Jeśli lubimy, możemy także w sezonie wiosenno-letnim, wynająć domek kempingowy lub rozbić się we własnym namiocie na jednym z licznych kempingów.

3) Rozrywka

Weekend we dwoje dla każdej pary znaczy co innego. Jedni poszukują spokoju i ciszy, inni lubią odrobinę zaszaleć. Zarówno dla jednych jak i drugich, polskie morze ma wiele do zaoferowania. Jeśli jesteśmy osobami lubiącymi głośne kluby i dyskoteki, udajmy się do jednego z kurortów. Jeśli jednak wolimy odpoczynek na łonie natury, skorzystajmy z oferty agroturystycznej w pomniejszej miejscowości.

Kluby i dyskoteki nie są droższe niż te w innych miastach w Polsce. Z kolei wypoczynek na łonie natury jest bezkosztowy. Chyba, że np. zdecydujemy się wynająć rowery lub kłady – a to także świetna rozrywka.

4) Dla indywidualistów

Wyjątkowym sposobem na weekend nad morzem jest zapewnienie sobie ciekawego czasu. Nadmorska przejażdżka konno jest tego bardzo ciekawym przykładem. Nie jest to związane z dużym obciążeniem finansowym, a wspomnienia zachowamy na całe życie.

Nad morzem możemy także udać się do fokarium, muzeum oceanografii czy popłynąć na krótki rejs statkiem.

Warto także na własną rękę i jedynie we dwoje eksplorować dzikie plaże i okoliczne tereny nadmorskie. W dalszym ciągu możemy tam znaleźć miejsca, w których nie ma zbyt wielu turystów.

5) Dla fanów miejskiego zwiedzania

Szwendanie się po mieście jest bardzo romantyczne i z pewnością nie wymaga zasobnego portfela. Wystarczy aparat, wygodne buty i odpowiedni przewodnik, aby odkrywać uroki np. Gdańska.

Na obiad można skoczyć do nadmorskiej małej restauracji lub smażalni ryb.

6) Weekend nad morzem – Czego unikać?

Z pewnością głównych traktów turystycznych – warto wiedzieć, że ceny w restauracjach przy głównych deptakach są nierzadko o kilkadziesiąt procent zawyżone w stosunku do restauracji bardziej pochowanych w bocznych uliczkach. Główne portale turystyczne zachęcają do odwiedzania miejsc – hoteli, ale także osób oferujących pokoje gościnne – o najwyższych cenach. Dobrym sposobem jest poszukanie rozwiązań na własną rękę. A na koniec – pamiątki. Po co kupować gotowe, skoro najpiękniejsze możemy przywieźć muszle własnoręcznie zebrane na plaży.

Adam Drzewiec
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *