OZ6XCZ9Q0R

Gdzie pojechać na weekend? 5 ciekawych i tanich kierunków!

Weekendowy wyjazd to wydarzenie, na które często czeka się już od poniedziałku. Niektórzy równie chętnie spędzają ten czas w domu, jednak zmiana otoczenia bywa naprawdę zbawienna.

Co więcej, już sam proces planowania kierunku i samego wyjazdu może być niezwykle przyjemny i umilać dłużący się czas dzielący nas od upragnionego piątku. Wyjazd weekendowy musi spełnić kilka kryteriów, jeśli ma być udany – przede wszystkim powinien dostarczać pozytywnych emocji i… nie kosztować fortuny, zwłaszcza gdy tradycja dwudniowych eskapad jest powtarzana często.

Załóżmy, że mamy już świetne towarzystwo i określony budżet – gdzie zatem wybrać się, żeby się nie zawieść?

Gdzie pojechać na weekend : Opcja zagraniczna – Praga

Stolica Czech nie jest wprawdzie najtańszą propozycją na tej liście, ale potrafi zawrócić w głowie. To piękne miasto, z niesamowitymi zabytkami, takimi jak Most Karola czy Hradczany. Warto nastawić się na intensywne zwiedzanie, ponieważ w Pradze jest mnóstwo miejsc gdzie trudno zdecydować się, w którą stronę odwrócić głowę! Warto też rozglądnać się za oszczędnościami. Może uda się nam znaleźć bilet last minute. Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń idealna będzie z kolei czeska kuchnia, między innymi wyborne, znane w całej Europie piwo czy knedliki.

Sprawdź także: Najtańsze loty.

Gdzie pojechać na weekend: Uczta dla umysłu – Centrum Nauki Kopernik

Gdy nie bardzo wiemy gdzie pojechać na weekend, pogoda nie pozwala na terenowy wypad, brak ochoty na szalone imprezy, a zwiedzanie tym razem wydaje się mało pociągające, warto dać szansę niezwykłemu centrum naukowemu. Zadaniem zlokalizowanego w Warszawie obiektu jest sprowokowanie do myślenia, zaciekawienie odwiedzających i dostarczenie im intelektualnej rozrywki. Znajdzie się tutaj coś ciekawego i dla dużych, i dla małych – Centrum Nauki Kopernik to nowa jakość w popularyzacji nauki!

Gdzie pojechać na weekend: Bieszczady

To Tatry są najwyższymi górami w Polsce, a jednak mnóstwo osób ciągle wraca w Bieszczady. Wyjazd weekendowy, zwłaszcza gdy nie mieszka się bardzo daleko, z pewnością będzie naprawdę udany. Tani nocleg w tych górach nie jest problemem, jest tam mnóstwo domów gościnnych, schronisk i gospodarstw agroturystycznych. Górskie spacery, ognisko, leżenie na polanie – to nic nie kosztuje, wyjazd w Bieszczady można więc zorganizować naprawdę niedużym kosztem. To świetna okazja, żeby spędzić dwa lub trzy dni w bliskości natury i z dala od miast.

Gdzie pojechać na weekend: Rzeka Rawka – spływ kajakowy

Nie tylko morze i góry są godne polecenia na weekendowy wypad. Mazowsze to urokliwe okolice, rzeki, jeziora i lasy. Dużą popularnością cieszą się organizowane często spływy kajakowe łagodną rzeką Rawką. To krótka (kilkudniowa) przygoda, której nie sposób zapomnieć i sposób spędzania czasu całkowicie inny od codziennego. Gdy czasu jest niewiele, można wybrać spływ trwający trzy lub cztery dni.

Weekend nad morzem – Wyspa Wolin

Gdzie pojechać na weekend, jeśli w grę wchodzą klasyczne kierunki? Nad morze!

Warto jednak poznać je od innej strony, nie tylko jako plażę i miejsce wodnych szaleństw i słonecznego lenistwa. Wolin kryje w sobie wiele pięknych krajobrazów i zakątków, między innymi Jezioro Turkusowe i niesamowite, strome brzegi.

Post Author: Ania Podróżnik

3 myśli o “Gdzie pojechać na weekend? 5 ciekawych i tanich kierunków!

  • Bieszczadzki druch

    (19 sierpnia 2016 - 12:55)

    Bieszczady, to doskonałe miejsce na wypoczynek! Najpiękniejsze miejsce w Polsce 🙂

  • AntOO

    (19 sierpnia 2016 - 15:51)

    Bardzo ciekawe opcje. Ja wkrótce wybieram się właśnie na spływ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *