Wielkanoc nad morzem w Polsce: Odkryj piękno polskiego wybrzeża w okresie Wielkanocy

Wielkanoc nad morzem w Polsce

Jeśli szukasz idealnego miejsca na spędzenie Wielkanocy, to wyjazd nad polskie morze może być doskonałym wyborem. Polska, choć nie kojarzy się z typowym wakacyjnym klimatem, oferuje wiele pięknych nadmorskich miejscowości, które w okresie Wielkanocy są niezwykle urokliwe.

Wielkanoc to czas dla rodziny, odpoczynek od codzienności oraz nabrać energii na kolejne miesiące. W tym artykule pokażemy Ci najpiękniejsze nadmorskie miasta, gdzie warto spędzić Wielkanoc i co warto tam zobaczyć.

Wielkanoc nad morzem w Gdańsku – perła nad Bałtykiem

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które przyciąga turystów z całego kraju i świata. To właśnie tam, w czasie Wielkanocy, na ulicach miasta możemy zobaczyć kolorowe palmy oraz przepięknie udekorowane kosze wielkanocne. Na ulicach Starówki można spotkać postacie z tradycyjnego święconego oraz smakować regionalne dania i słodkości.

Gdańsk to również doskonałe miejsce dla miłośników historii i architektury. Spacerując ulicami miasta, warto zwrócić uwagę na m.in. Złotą Bramę, Bazylikę Mariacką czy słynne Muzeum II Wojny Światowej.

Apartments Chrobry Gdańsk oferują Pakiet Wielkanocny nad morzem w Gdańsku, który zawiera:

 • 2 noclegi w apartamencie dla 2 osób,
 • kosz pełen smakołyków,
 • butelkę wina,
 • uroczyste śniadanie wielkanocne
 • możliwość skorzystania z sauny,
 • niespodziankę wielkanocną,
 • bezpłatny parking.

Święta wielkanocne w Sopocie – miasto z najdłuższym drewnianym molo

Sopot to kolejne nadmorskie miasto, które warto odwiedzić w okresie Wielkanocy. Miejscowość słynie z najdłuższego drewnianego molo w Europie, a także z niepowtarzalnego klimatu i uroku. W czasie Wielkanocy, na sopockim molo organizowane są koncerty i festyny, a na plażach możemy spotkać wielkanocne dekoracje oraz palmę wielkanocną.

W Sopocie warto również odwiedzić Operę Leśną, Muzeum Sopotu oraz Ścieżkę Nadmorską.

Wypocznij w Wielkanoc w kameralnej Villi Flaming blisko plaży. Rozkoszuj się wiosennym słońcem i świątecznym śniadaniem z najbliższymi.
Cena obejmuje:
 • nocleg w komfortowym pokoju (min. 3 doby)
 • dostęp do Internetu
 • śniadanie w formie bufetu
 • Wielkanocne śniadania w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
 • Sala Relaksu z grami, kącikiem dla dzieci i biblioteczką do dyspozycji Gości

Międzyzdroje – stolica polskiego turystyki

Międzyzdroje to jedno z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. To właśnie tam znajduje się słynna Aleja Gwiazd, na której zlokalizowane są tablice z nazwiskami największych polskich gwiazd kina i estrady.

W czasie Wielkanocy, w Międzyzdrojach organizowany jest kiermasz rękodzieła artystycznego oraz wielkanocne jarmarki. Na plażach miasta możemy spotkać ozdobione palmami wielkanocnymi chatki rybackie oraz kolorowe jaja.

Święta wielkanocne w Rewalu – malownicza miejscowość z uroczymi zaułkami

Rewal to malownicza miejscowość położona nad Bałtykiem. W okresie Wielkanocy, miasto przyciąga turystów nie tylko uroczymi plażami, ale także wielkanocnymi dekoracjami. Na ulicach miasta można zobaczyć kolorowe palmy, kosze wielkanocne, a także wielkanocne jarmarki.

W Rewalu warto również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze, a także zobaczyć unikatowe skały morskie na brzegu.

Baltic Sun Hotel w Rewalu oferuje wiele Pakietów Wielkanocnych, w tym między innymi:

07.04 – 10.04.2023

900 zł / osoba / 3 noce

3 noclegi w komfortowych pokojach

• nieograniczony wstęp (w godzinach otwarcia) do kompleksu basenowego (strefa SPA)

07.04.2023

• obiadokolacja w formie bufetu

08.04.2023

• bogate śniadanie w formie bufetu

• obiadokolacja w formie bufetu

09.04.2023

• uroczyste świąteczne śniadanie w formie bufetu

• bufet słodkości z kawą lub herbatą do dyspozycji

• świąteczna obiadokolacja w formie bufetu

10.04.2023

• świąteczne śniadanie w formie bufetu

Możliwość przedłużenia pobytu. Każda dodatkowa doba 200 zł / osoba

Kołobrzeg – miasto z historią i kulturą

Kołobrzeg to nadmorska miejscowość, która w okresie Wielkanocy przyciąga turystów nie tylko swoim urokiem, ale także tradycją. W kołobrzeskich kościołach można zobaczyć przepięknie udekorowane ołtarze oraz palmy wielkanocne. W mieście organizowane są także jarmarki wielkanocne oraz festyny.

Kołobrzeg to również doskonałe miejsce dla miłośników historii i kultury. Warto odwiedzić m.in. zabytkowy kościół Mariacki, Muzeum Oręża Polskiego czy Twierdzę Kołobrzeg.

Ustka – miasto z charakterem

Ustka to nadmorska miejscowość, która słynie z uroczego portu rybackiego oraz klimatu sprzyjającego wypoczynkowi. W czasie Wielkanocy, miasto przyciąga turystów swoim urokiem oraz tradycją. Na ulicach miasta można zobaczyć kolorowe palmy, a także wielkanocne jarmarki.

W Ustce warto odwiedzić m.in. Muzeum Chleba, a także wybrać się na spacer bulwarem nadmorskim.

 

Podsumowanie

Wielkanoc nad morzem w Polsce to doskonały pomysł na spędzenie czasu w gronie rodziny, odpoczynek od codzienności oraz nabrać energii na kolejne miesiące. Każde z wymienionych nadmorskich miast ma swój niepowtarzalny klimat oraz tradycję, które przyciągają turystów z całego kraju i świata.

Podczas wakacji nad polskim morzem warto zwrócić uwagę na przepięknie udekorowane kościoły, kolorowe palmy oraz wielkanocne jarmarki. Oprócz tego, warto skorzystać z atrakcji, jakie oferują miasta – odwiedzić muzea, zabytkowe kościoły czy wybrać się na spacer bulwarem nadmorskim.

Jakie są najlepsze sposoby na spędzenie czasu podczas Wielkanocy nad morzem w Polsce?

Najlepsze sposoby na spędzenie czasu podczas Wielkanocy nad morzem w Polsce to udział w tradycyjnych procesjach i święceniu pokarmów, wizyty na jarmarkach i festiwalach, spacery wzdłuż plaż, zwiedzanie okolicznych atrakcji, jak np. latarnie morskie czy muzea, a także relaks w hotelowym spa i wspaniałe posiłki z lokalnymi specjałami.

Czy warto planować wakacje nad morzem w Polsce na Wielkanoc?

Tak, święta wielkanocne nad morzem w Polsce są wspaniałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Oferują wiele atrakcji, w tym piękne plaże, spacery wzdłuż morza, tradycyjne jarmarki, festiwale i konkursy. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje specjalne oferty związane z Wielkanocą, w tym wyjątkowe potrawy i atrakcje dla dzieci.

Jakie są typowe potrawy podczas Wielkanocy nad morzem w Polsce?

W Polsce, szczególnie nad morzem, tradycyjne potrawy wielkanocne obejmują chleb, kiełbasę, jajka, szynkę, chrzan oraz ciasta i ciasteczka. Jedną z najważniejszych potraw jest żurek, tradycyjna zupa mączna, która jest podawana w specjalnych chlebowych miseczkach.

Jakie są popularne miejsca na wakacje wielkanocne nad morzem w Polsce?

Najpopularniejsze miejsca na wakacje wielkanocne nad morzem w Polsce to Mierzeja Wiślana, Sopot, Gdańsk, Międzyzdroje, Kołobrzeg i Hel. Wiele z tych miejscowości oferuje nie tylko piękne plaże i wspaniałe widoki, ale również tradycyjne jarmarki wielkanocne, festiwale kulinarnych smakołyków, konkursy i wiele innych atrakcji.

Adam Drzewiec
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *