Planujesz wyjazd w kwietniu? Oto nasze propozycje

Kwiecień to dla wielu z nas pierwszy prawdziwie wiosenny miesiąc. I choć pogoda w kwietniu potrafi być wyjątkowo kapryśna, przechodząc od blisko trzydziestostopniowych upałów do przymrozków i opadów śniegu, to w powietrzu wyraźnie czuć już kres męczącej zimy. Jest to też dobry czas na zafundowanie sobie atrakcyjnego wyjazdu – zwłaszcza w okresie „zahaczającym” o majówkę. Gdzie pojechać w kwietniu? Mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji, którymi dzielimy się w tym artykule.

Kwietniowe wyjazdy: dlaczego warto?

Kwiecień zachęca do wyjazdów nie tylko lepszą pogodą i wyższymi temperaturami, ale także dłuższym dniem. Mamy już za sobą tę męczącą zmianę czasu z zimowego na letni, co pozwoliło „odzyskać” aż godzinę. Gdy dodamy do tego szybszy wschód i późniejszy zachód słońca, to okazuje się, że sens mają nawet stosunkowo dalekie podróże.

Kwietniowie wyjazdy mają też uzasadnienie praktyczne. W zależności od układu kalendarza, ten miesiąc może obejmować święta Wielkiejnocy, a także zapoczątkowywać długi weekend majowy.

Jeśli więc masz trochę zaległego urlopu i czujesz, że miniona zima solidnie dała Ci się we znaki, to zaplanuj sobie atrakcyjny wyjazd w kwietniu, do czego inspirujemy w dalszej części artykułu.

Odwiedź Kraków i okolice

Jeśli lubisz zwiedzać i poznawać historię, a jeszcze nie byłeś w Krakowie, to najwyższy czas to zmienić. W ciągu jednego weekendu możesz zobaczyć Stare Miasto, Wawel czy Kazimierz. Możesz też wybrać się do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce lub – jeśli podróżujesz bez małych dzieci – do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W kwietniu jedną z atrakcji Krakowa są kwitnące magnolie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj również  Weekend w Łebie - Odkryj najciekawsze atrakcje

Wędrówki po Tatrach

Kwiecień to dobry moment na pierwsze w roku górskie wędrówki. W wyższych partiach Tatr wciąż może zalegać śnieg, dlatego wyjścia na te trudniejsze szlaki są propozycją wyłącznie dla doświadczonych piechurów z odpowiednim sprzętem. Pozostałym polecamy natomiast piękne doliny tatrzańskie, takie jak Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska czy Dolina Białego.

Wyjazd nad polskie morze

Jeśli preferujesz wybrzeże, kwiecień to dobry czas na wizytę nad morzem. Możesz pooddychać świeżym, zasobnym w jod powietrzem, pospacerować plażą i nie martwić się tłumami turystów. Połącz relaks na plaży ze zwiedzaniem atrakcyjnych turystycznie miast, takich jak zachwycający Gdańsk, Kołobrzeg, czy Świnoujście.

Kwitnące jabłonie na Mazowszu

To mniej oczywista, ale naprawdę warta rozważenia propozycja. W kwietniu w okolicach Grójca i Warki możesz podziwiać spektakl kwitnienia jabłoni, tworzących niezwykle malowniczy krajobraz. To taka „polska wersja” kwitnących wiśni w Japonii.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko nad Wisłą, znane z renesansowej architektury i artystycznego ducha. Warto je odwiedzić wczesną wiosną, kiedy wciąż nie ma tłumów turystów, co pozwala ze spokojem spacerować wąwozami lessowymi i cieszyć się lokalnymi specjałami w licznych restauracjach i kawiarniach.

Warmia i Mazury

Warmia i Mazury to nie tylko jeziora i sporty wodne. W kwietniu warto zwiedzić zamki krzyżackie, na czele z tymi w Malborku czy Lidzbarku Warmińskim, a także wybrać się na wycieczkę wokół Jeziora Śniardwy.

Wyjazd do Zakopanego

Początek wiosny to doskonały czas na odwiedzenie Zakopanego. Turystów jest znacznie mniej niż zimą czy latem, co pozwala bardziej docenić architektoniczne perełki miasta. Kwiecień to także czas, gdy w Dolinie Chochołowskiej kwitną słynne krokusy.

Więcej pomysłów na wyjazd w kwietniu znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/pomysl-na-wyjazd-w-kwietniu-sprawdz-nasze-propozycje.

Pobyt na Termach BUKOVINA

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu był kwietniowo-majowy wyjazd do Zakopanego, który warto połączyć z wizytą w Termach BUKOVINA. Położone w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego termy, to jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów basenowych zasilanych wodą termalną.

Czytaj również  Olecko - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Olecku oraz okolicy

Termy BUKOVINA to wodny raj i dla osób, które szukają okazji do głębokiego relaksu, i dla dzieci, które chcą poszaleć na zjeżdżalniach, w płytkich basenach czy na siatce do wspinaczki wodnej. To wreszcie idealne miejsce na spędzenie rodzinnego dnia, podczas którego rodzice np. skorzystają z przebogatej oferty strefy saun, odpoczną w basenach z hydromasażem czy wygrzeją zmarznięte po zimie ciała w ciepłej wodzie termalnej, a dzieci np. wezmą udział w zajęciach z nauki nurkowania (w cenie biletu, zajęcia odbywają się w każdą niedzielę).

Z pełną listą atrakcji Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej zapoznasz się na stronie internetowej obiektu, na której możesz od razu kupić bilety online, unikając tym samym kolejek do kasy – https://www.termybukovina.pl/.

Adam Drzewiec
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *