Weekend dla dwojga? Trzy porady jak zaoszczędzić czas i pieniądze

W codziennym życiu często jesteśmy zabiegani, zapracowani. Do urlopu jeszcze dużo czasu, a my czujemy się zmęczeni rutyną i nie mamy czasu dla partnera, chociaż jesteśmy w związku, to wzajemnie „mijamy się”. Co robić w takiej sytuacji? Idealnym rozwiązaniem będzie wypad na weekend dla dwojga.

Tak wyjazd pozwoli zregenerować siły, oderwać się od męczących obowiązków i podgrzać atmosferę w związku. Poniżej trzy porady, jak zaoszczędzić czas i pieniądze.

Weekend dla dwojga – Wybierz odpowiednie miejsce i czas wyjazdu

Aby móc całkowicie cieszyć się z wyjazdu i móc czerpać przyjemność ze spędzania czasu tylko we dwoje, wybierz odpowiednie miejsce i czas wyjazdu. Jeśli będziesz próbować zorganizować weekend dla dwojga w czasie, kiedy macie na głowie mnóstwo innych spraw, na przykład twój partner musi zdać ważny egzamin lub przygotować się do spotkania biznesowego, może to nie być dobrym pomysłem. Zamiast skupić się na sobie, będziecie stresować się i uciekać myślami. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie przełożenie wyjazdu.

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego miejsca, gdzie chcemy wyjechać. Ze względu na niewielką ilość czasu wyjazd trzeba dobrze zaplanować, żeby nie stracić całego czasu w drodze. Z tego powodu zwykle odpadają wyjazdy zagraniczne, chociaż jeśli dobrze się zorganizujemy (lub np. uda nam się znaleźć dodatkowy dzień wolny) będziemy mieli szansę zwiedzić którąś z europejskich stolic. Bez względu jednak na to, czy wybierzemy lot do Londynu czy weekend nad morzem, ważne jest, by wybrać miejsce, gdzie będziemy mieć trochę prywatności.

Szukaj okazji

Weekendowy wyjazd dla dwojga można zorganizować ciekawie nawet przy niewielkim budżecie. Warto szukać okazji, wyjazdów last minute, tanich lotów i promocji hoteli. Ceny mogą się bardzo różnić, dlatego nie warto od razu rezerwować pierwszej znalezionej oferty, lepiej poszukać dokładnie i porównać ceny. Nie warto płacić więcej za dokładnie ten sam lot czy pokój w hotelu, który bywa również oferowany taniej. Bardzo przydatne mogą być przy tym porównywarki cen, dzięki którym szybko przejrzymy ogromną ilość ofert i znajdziemy najkorzystniejszą dla siebie. Pamiętajmy o tym, że najatrakcyjniejsze cenowo oferty najłatwiej znaleźć albo dokonując rezerwację dużo wcześniej, albo czekając na oferty last minute.

Odpowiednio zorganizuj czas podczas wyjazdu

Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że wyjazd na weekend jest na tyle krótki, że będziecie musieli bardzo ograniczyć zwiedzanie. W dwa dni, od których trzeba jeszcze odliczyć czas na drogę, po prostu nie da się zobaczyć wszystkiego. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli wcześniej porozmawiacie i ustalicie, co najbardziej was interesuje. Ważne jest, abyście rozumieli wzajemne oczekiwania i byli gotowi wypracować kompromis. Warto wybrać aktywności, które pozwolą się odstresować i pobyć razem. W tym czasie zapomnij o telefonach z pracy czy odpisywaniu na służbowe e-maile. Całą uwagę poświęć swojemu partnerowi. W ten sposób wrócisz do pracy z nową energią, a w Waszym związku pojawią się miłe chwile, które długo będziecie wspominać.

Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *