Jak szybko zarezerwować romantyczny weekend w Rzymie?

Romantyczny weekend z pewnością roztopi serce osoby, której sprawi się taką niespodziankę. Nie można dłużej zwlekać – trzeba działać. Istnieje kilka sposobów na szybkie zorganizowanie wyjazdu tak, by zdążył dojść do skutku – nawet gdy czasu jest bardzo niewiele.

Pomysły na najlepsze niespodzianki przychodzą zwykle na ostatnią chwilę. Niemal każdy zna to uczucie popłochu – plan jest doskonały, ale czasu na wprowadzenie go w życie niestety jak na lekarstwo.

Romantyczny weekend – Oferty typu city tour

Coraz więcej biur podróży oferuje dwudniowe wyjazdy na weekend we dwoje do europejskich miast. Rzym jest oczywiście jednym z najpopularniejszych, ze względu na swoją niezwykle romantyczną sławę. Znajdzie się tutaj coś dla wielbicieli dobrej kuchni i wina, pasjonaci zabytków także będą zadowoleni. To jednak także mekka zakochanych par, zaraz obok Paryża i Wenecji. Powód jest prosty – ciepłe wieczory, kawiarenki, światła i melodyjny język mieszkańców miasta wydają się być stworzone do miłości. Stąd też właśnie tak wielka popularność tego miasta wśród par.

Wraz z popularnością rośnie ilość ofert – nie należy się więc martwić, z pewnością uda się znaleźć sposób na to, by weekend we dwoje doszedł do skutku. Poszukiwania warto zacząć właśnie od stron oferujących wycieczki w stylu city tour lub city break. W cenę takiego pobytu (również bardzo korzystną) wliczone są zwykle dwa noclegi, przelot w dwie strony i dojazd z lotniska do hotelu. Cała reszta zależy od inwencji organizującego. Przy odrobinie szczęścia można zamknąć się nawet w cenie poniżej pięciuset złotych za osobę.

Pobyt i przelot na własną rękę

Jeśli oferty city break nie są zadowalające, a wszystkie inne typy wycieczek są już zarezerwowane i nie zanosi się na to, by ktoś zrezygnował w ostatniej chwili, można rozważyć też samodzielne zorganizowanie wyjazdu. Romantyczny weekend nabierze mocy, jeśli zostanie zorganizowany od A do Z przez obdarowującego. Warto zacząć od rozejrzenia się za lotem w dogodnym terminie oraz za miejscem w hotelu. Trzeba liczyć się z tym, że bilety lotnicze drożeją wraz ze zbliżaniem się terminu lotu, więc stanowczo korzystniejsze będzie znalezienie oferty w biurze podróży. Warto szybko opłacić lot oraz zarezerwować go w dwie strony u tego samego przewoźnika.

Ta ewentualność jest jednak kusząca jedynie dla tych osób, które lubią organizować i czują się z tym pewnie.

https://youtube.com/watch?v=oTw-kvXS9Sk%3Ffeature%3Doembed

Co zakochana para musi zobaczyć w Rzymie?

Weekend we dwoje rządzi się własnymi prawami. Najlepszą możliwością jest oczywiście wybranie wycieczki stworzonej do takiego celu. Zwykle są to oferty przystosowane dla dwóch osób – płaci się od razu za parę. Organizator może też wskazać miejsca, w które szczególnie warto zabrać ukochaną osobę, by romantyczny weekend był naprawdę niezapomniany.

Wśród takich „obowiązkowych” lokalizacji można wymienić Campo de’ Fiori, restauracje na tyłach Koloseum, a także – spośród mniej popularnych miejsc – Usta Prawdy na via della Greca 4.

Niektóre oferty zawierają też przejazd trasą punktów widokowych na panoramę miasta, a także romantyczną kolację dla dwojga z butelką szampana. Rzym z radością wita zakochanych – reszta zależy już tylko od nich.

Dodaj komentarz 0

Twój email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *