pomysł na weekend

Znajdź swój pomysł na weekend w trzech krokach

Pomysł na weekend. Czas poza domem marzy się raz na jakiś czas nawet największemu domatorowi. Możliwość wyrwania się z czterech ścian i zobaczenia czegoś nowego, zabawy, spędzenia czasu na łonie natury to całkiem naturalna potrzeba człowieka. Co jednak zrobić, kiedy jest chęć, a nie ma pomysłu na weekend we dwoje?

Proponujemy zastanowić się nad tym w trzech prostych krokach, których rozważenie pozwoli łatwiej podjąć trafną decyzję.

Jakim budżetem dysponuję?

Weekend można spędzić naprawdę niewielkim kosztem, lub zainwestować w luksusowy wypoczynek. Pomysł na weekend powinien zaczynać się od ustalenia dostępnego budżetu. Dzięki temu można zawęzić poszukiwania do ofert i planów, które mieszczą się w tej kwocie.

Warto przy tym pamiętać, że zagraniczne wypady nie muszą wcale być drogie. Wycieczka do Rzymu lub Aten może wynieść nie więcej niż pięćset złotych od osoby, o ile odpowiednio wcześniej się ją zarezerwuje i opłaci.

Pomysł na weekend. Czy chcę dalekiej podróży?

Za granicę czy w granicach Polski? To pytanie rozbija się nie tylko o koszt wycieczki. Przede wszystkim chodzi tu o oddalenie miejsca docelowego od miejsca zamieszkania – pomysł na weekend blisko domu może być tak samo trafny i udany, jak spędzenie go w dalekim kraju. Wakacje w Polsce można polecić zwłaszcza tym osobom, które nie lubią bardzo dalekich eskapad i wolałyby więcej czasu poświęcić na pobyt, niż podróż. Nasz kraj obfituje w ciekawe miejsca – to nie tylko morze, góry i jeziora, ale też niezliczone interesujące miasteczka lub zaciszne gospodarstwa agroturystyczne.

Z kolei wyjazd za granicę przypadnie do gustu poszukiwaczom przygód i tym, którzy chcą na weekend we dwoje całkiem odciąć się od znajomego podwórka. Weekend to czas idealny na to, by zobaczyć największe atrakcje turystyczne Rzymu lub Pragi, choć z pewnością będzie to pobyt intensywny. Nikt nie powiedział jednak, że nie można polecieć do Rzymu tylko po to, by spędzić leniwy wieczór w przytulnej kawiarence.

Po prostu – na co mam ochotę?

Ostatni krok, już po ustaleniu dostępnych kosztów i zawężeniu wyboru do określonego obszaru, dotyczy upodobań. To bardzo proste – wystarczy porozmawiać z drugą połową i ustalić, jaki weekend we dwoje będzie tym wspólnie wymarzonym. Może okazać się, że oboje marzycie o aktywnym wypoczynku i silnych emocjach po całym tygodniu spędzonym za biurkiem, lub przeciwnie – że chcecie popatrzeć w niebo leżąc pod przysłowiową gruszą. Nawet sprzeczne interesy zawsze da się pogodzić, ponieważ biura podróży obfitują w mnóstwo różnorodnych ofert.

Po gruntownym zastanowieniu się nad tymi trzema wskazówkami pomysł na weekend powinien pomału się kształtować.

Gdy różnorodność jest wielka, a czasu mało, najlepszym wyjściem jest zawsze skupienie się na odsianiu możliwości, na które nie ma się ochoty lub pieniędzy.

Zawsze jednak na końcu okazuje się, że nadal zostało wiele atrakcyjnych sposobów, by spędzić niezapomniany weekend we dwoje.

Źródła:
www.gdziewyjechac.pl
www.turystyka.wp.pl

Post Author: Ania Podróżnik

Jedna myśl o “Znajdź swój pomysł na weekend w trzech krokach

  • Travellowca

    (19 sierpnia 2016 - 13:04)

    No właśnie nie siedzieć w domu, tylko wyjeżdżać !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *