romantyczny weekend

Zmarnowany romantyczny weekend? Nigdy więcej!

Pomysły na romantyczny weekend można znaleźć praktycznie w każdym serwisie internetowym. Zwykle jednak porady obejmują mniej lub bardziej romantyczne miejsca czy wskazują hotele, które większości kojarzą się z romantycznymi przeżyciami. Warto również przejrzeć listę najczęściej popełnianych błędów, aby weekend we dwoje nie zamienił się w największy koszmar.

Przede wszystkim rozmowa

Romantyczny wyjazd na weekend we dwoje powinien być szczegółowo zaplanowany, przy czym plan takiego wyjazdu powinien być opracowany wspólnie. Co powinno się w nim znaleźć? Ważne są wspólne ustalenia – przy rozbieżnych oczekiwaniach co do miejsca czy sposobu spędzenia weekendu we dwoje warto wypracować jakieś wspólne rozwiązania, które będą odpowiadać każdej ze stron. Oprócz miejsca i czasu wyjazdu warto również wskazać sposób podróżowania. Zwykle najwygodniej podróżuje się samochodem, ale ze względu na duże odległości ten sposób podróżowania może nie być wskazany w przypadku dalekich wyjazdów. Z kolei podróż pociągiem może być uciążliwa, a przelot samolotem jest droższy, za to krótszy. Przy spontanicznym wyjeździe czeka nas poszukiwanie miejsc noclegowych w ostatniej chwili, co wprowadza niepotrzebny stres oraz przekłada się na dużo wyższe niż zaplanowane koszty związane z wyjazdem.

Romantyczny weekend – We dwoje to nie to samo, co ze znajomymi

Dla niektórych weekend we dwoje jest jedynie pretekstem do wspólnego wyjazdu ze znajomymi. Taki sposób spędzania czasu w czasie weekendu może się nie spotkać z aprobatą wszystkich uczestników.

Sprawdź także:  Trzy sposoby na tanie wycieczki last minute

Kobiety, słysząc o planach romantycznego weekendu, zakładają, że będzie to czas, który spędzą ze swoim ukochanym, a nie z jego znajomymi, nawet jeśli ich towarzystwo będzie trzeba tolerować jedynie w czasie wieczornych imprez czy kolacji. Zabranie na taki wyjazd dzieci również nie będzie sprzyjać romantycznej atmosferze zamieniając romantyczny weekend w wyjazdowy wypoczynek dla całej rodziny.

Brak zapytań o szczegóły

Nawet dobrze przygotowany plan wyjazdu na weekend nie pomoże, jeśli nie będą dopracowanego jego szczegóły. Najwięcej niespodzianek może czekać w hotelu, gdzie warto sprawdzić, czy z myślą o zakochanych nie są oferowane dodatkowe atrakcje, np. szampan czy czekoladki przynoszone do pokoju. Jeśli hotel ich nie oferuje, warto zadbać samodzielnie o odpowiednią oprawę romantycznego wyjazdu.

Oferta z biura podróży nie tylko dla leniwych

Niektórzy nie mają aż tyle czasu, aby samodzielnie zadbać o wszystkie szczegóły romantycznego weekendu. Wówczas nieoceniona staje się pomoc, jaką oferują biura podróży. Można w nich znaleźć oferty romantycznych weekendów, które są dostępne jako krótkie wyjazdy krajowe i zagraniczne. Także część hoteli ma w swojej ofercie specjalne pobyty weekendowe dla par. Są one dostępne głównie w hotelach SPA w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych.

Bibliografia:
1. http://sympatia.onet.pl/tips/advice/romantyczny-wyjazd-we-dwoje,4790655,advice-detail.html
2. http://sztukaflirtu.pl/pierwszy-urlop-we-dwoje-czy-moze-byc-idealny/yvyf4

Post Author: Ania Podróżnik

3 myśli o “Zmarnowany romantyczny weekend? Nigdy więcej!

 • Zawiedziona

  (19 sierpnia 2016 - 12:57)

  Ja też miałam kilka takich gaf. Lepiej wcześniej wszystko przegadać z chłopakiem.

  • Anka

   (19 sierpnia 2016 - 15:52)

   No właśnie wypad we dwoje to wypad we dwoje!

 • Kasieńka

  (25 sierpnia 2016 - 11:41)

  Dlatego my najpierw wszystko planujemy i to razem. Czym jedizemy, gdzie jedziemy, gdzie się zatrzymujemy itd. Teraz planujemy wypad na 6 dni do Szczecina (mam nadzieję, że będzie pogoda, ale w weekend ma ponoć być pięknie 🙂 ) i bardzo długo szukaliśmy fajnego hotelu ze SPA, jakoś niewiele jest fajnyhc iz dobrym SPA i trafiłam na hotel dana, ale oczywiście najpierw pokazałam chłopakowi, zaakceptował jest ok. Tak samo dojazd, chciał pociągiem, ale podsunęłam mu pomysł, że może jednak samochodem, będzie wygodniej, możemy też wyskoczyć gdzieś w okolice Szczecina. Przegadaliśmy i jedziemy samochodem. Warto rozmawiać, wtedy żaden weekend/wypad itd. nie będzie gafą, a przyjemnym czasem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *