93L6YU00IA-min

Weekend w górach dla każdego

Jak zaplanować weekend w górach?

Wakacje, urlop czy weekend sprawiają, że chcemy, choć na kilka dni opuścić zatłoczone miasto i przenieść się bliżej natury, do świata, w którym wszystko jest piękniejsze i bardziej urocze.

Góry pozwalają na prawdziwy i udany odpoczynek, sprawiają, że czujemy się bliżej nieba i sięgamy po przyjemności działające niczym poduszka pełna szczęścia, która delikatnie nas otula i sprawia, że z każdą kolejną chwilą jesteśmy bardziej wypoczęci i zrelaksowani. Powstaje jednak pytanie, jak zorganizować weekend w górach, by móc czerpać z pobytu najwięcej korzyści. Nie koniecznym wyjście będzie bilet last minute.

Dla tych, co wolą góry z dołu

Nie każdy, kto usłyszy o weekendzie w górach, ma ochotę na całodniową wspinaczkę i przemierzanie kolejnych szlaków. Na szczęście wyjazd weekendowy nie musi przypominać obozu wędrownego, ale z powodzeniem może okazać się błogim lenistwem na łonie natury.

Cel naszego wyjazdu musi być jasno określony. Jeśli wiemy, że zdecydowanie wolimy oglądanie gór z dołu – a nie na odwrót, czyli dołu z góry – wybierzmy miejscowość, która oferuje atrakcje pozwalające na miłe spędzenie czasu na miejscu. Jednym z takich miejsc jest oczywiście Zakopane, ale także i Wisła czy Szczyrk. Znajdziemy tam centra SPA, małe parki rozrywki, fantastyczne i klimatyczne knajpki z góralską muzyką i lokalnymi specjałami.

Co ważne, sezon turystyczny w górach nie zamiera, co jest niemałym atutem dla tych, którzy nie uprawiają żadnych sportów związanych ze wspinaczką, wędrówkami czy białym szaleństwem.

Weekend w górach Hotel czy pensjonat?

Decydując się na pobyt w hotelu, nie musimy płacić majątku, wystarczy sprawdzić, czy w ofercie znajdziemy pakiety tematyczne, lub zajrzeć na serwisy sprzedające kupony ze zniżkami. Innym rozwiązaniem są małe pensjonaty, gwarantujące dużą intymność i zdecydowanie bardziej uroczy klimat. Co więcej, na terenie pensjonatu zazwyczaj można zorganizować prawdziwe ognisko, wypożyczyć rowery czy poleniuchować w hamaku.

Weekend w górach na szlaku

Miłośnicy odpoczynku na szlaku mają prawdziwe pole wyboru – Bieszczady, Tatry, Beskidy, Karkonosze, Sudety – każde z tych miejsc to osobliwy klimat, autentyczne piękno i całkowita różnorodność. Na początek wybierz cel podróży i sprawdź trasy, wybierając te dostosowane do Twoich indywidualnych możliwości. Pamiętajmy, że w górach nie ma miejsca na nieprzemyślane kroki, dlatego istotne jest właściwe wyposażenie oraz przemyślana trasa.

Sprawdź takżeCZYM JEST TURYSTYKA PIWNA?

Chociaż powszechnie korzystamy z map internetowych, w przypadku wyjazdu w góry zaopatrzmy się także w mapę drukowaną – ta jest zawsze niezawodna. Nie zapominajmy, że wyjazd weekendowy wymaga właściwego ekwipunku – ten, w przypadku wędrowców nie może być ani zbyt obszerny, ani zbyt skąpy. W plecaku musi znaleźć się odpowiednie ubranie trekkingowe, buty do wspinaczki, kurtka nieprzemakalna, a także apteczka, kompas, mapa. W zależności od tego czy chcemy spać w schroniskach położonych na szczycie, czy w pensjonatach pamiętajmy o zabraniu carimaty i śpiwora. Istotnym jest odpowiednie zaplanowanie miejsc noclegowych – nie powinny one być od siebie oddalone o więcej niż 15 km.

Udany wyjazd weekendowy w góry!

Niezależnie od tego, czy kochamy góry z dołu, czy doliny z gór urok i jednych i drugich pozwala zapomnieć o biegu codzienności i wszelkiego rodzaju trudnościach. W rzeczywistości to wyborne miejsce zarówno na weekend we dwoje, z rodziną, w pojedynkę czy ze znajomymi. Pełna dowolność i różnorodność cenowa pobytu sprawia, że weekend w górach jest tym, w którym można się nie tylko zakochać, ale powtarzać go bez cienia nudy.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://wyszukiwanie-biletow-lotniczych.pl/

Post Author: Ania Podróżnik

4 myśli o “Weekend w górach dla każdego

 • PodróznikGorny

  (19 sierpnia 2016 - 12:52)

  Jak Góry to tylko Sudety! Doskonałe miejsce na górskie wycieczki 🙂

  • Ania Podróżnik

   (19 sierpnia 2016 - 14:46)

   Hej! Dzięki za komentarz. Też uważam, że Sudety to jedne z najładniejszych miejsc w Polsce!

 • Pasjonat88

  (19 sierpnia 2016 - 12:53)

  Ja tam zawsze wybieram pensjonaty! Uwielbiam małe klimatyczne miejsca.

  • Ania Podróżnik

   (19 sierpnia 2016 - 14:48)

   Pewnie. Każdy lubi co innego. Istnieją tylko duże różnice w cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *