weekend we dwoje

Top 3 sposoby na weekend we dwoje

Weekend we dwoje – kiedy codzienność powoli zaczyna nas przerastać to znak, że koniecznie musimy gdzieś się wyrwać, chociażby na dwa dni. Najlepszym wypoczynkiem jest oczywiście weekend we dwoje – jak spędzić ten czas najlepiej?

Weekend nad morzem

Polska to taki cudowny kraj, gdzie możemy korzystać z różnych sposobów wypoczynku. Ci, którzy wolą góry, mogą jechać na południe i zachód. Z kolei ci, którzy preferują kojący szum morskich fal mogą udać się nad Bałtyk.

Obecnie nie ma znaczenia, w której części Polski mieszkamy. Wystarczy kilka godzin, aby za sprawą samolotów lub najszybszych pociągów przemierzyć cały kraj i cieszyć się nadmorskim powietrzem. A kiedy już jesteśmy na wybrzeżu, możliwości są nieograniczone. Latem możemy odpocząć na plaży i skorzystać z morskich kąpieli. W pozostałym czasie, idealnym sposobem spędzania czasu są długie nadmorskie spacery oraz smakowite posiłki w nadbrzeżnych restauracjach.

Dla fanów miejskich zabytków czekają kościoły i gotyckie budowle Gdańska. Nie sposób będąc nad morzem nie odwiedzić słynnego mola w Sopocie i zobaczyć miejsca, które od lat doceniane były przez największe osobowości polskiej kultury.

Weekend we dwoje w górach

Jeśli lubimy spędzać czas aktywnie, możemy wyjechać w jeden z licznych łańcuchów górskich. Bieszczady oferują dziki urok ostępów. W dalszym ciągu znaleźć tutaj można miejsca, w których nie ma – nawet w sezonie – żadnych turystów. Z kolei Beskid Śląski i Żywiecki to miejsce, w którym możemy w ciągu dnia chodzić po szlakach górskich, a wieczorami udawać się do klubów.

W zimie ucieszy nas obecność licznych wyciągów i dobrze przygotowane trasy, takie jak w Wiśle, skąd pochodzi Adam Małysz.

Tatry to klasyka polskiej turystyki. Warto je odwiedzić o każdej porze roku, ponieważ w każdym sezonie jest tutaj zachwycająco pięknie. Warto skorzystać z bazy noclegowej agroturystycznej, co zapewni nam dodatkowe atrakcje.

Weekend we dwoje w mieście

Kraków, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław, ale także pomniejsze: Zamość, Puławy, Bielsko-Biała czy Kazimierz nad Wisłą to tylko niektóre miasta, jakie świetnie sprawdzą się na weekendowym wypadzie. Jest w nich wystarczająco dużo zabytków, aby zwiedzanie było interesujące, jednocześnie wszystkie te miasta – a także wiele innych – posiadają bogatą ofertę rozrywkową. A zaliczają się do niej nie tylko kluby i dyskoteki, ale także restauracje na romantyczne kolacje i śniadania i hotele na każdą kieszeń.

Nieważne – gdzie; ważne, że razem

Niezależnie, którą z powyższych opcji wybierzemy, doskonale będziemy się bawić we dwoje.

Każda para ma swoje indywidualne preferencje co do czasu, jaki ze sobą spędza. Warto jednak na tego typu wyjazdach weekendowych spróbować czegoś nowego – jeśli na co dzień pracujemy w dużym mieście, odpocznijmy na łonie natury.

Jeśli z kolei nie mamy czasu na zwiedzanie i dużą część czasu pochłania remont domu – spróbujmy typowo miejskich rozrywek.

Decydując się na wybór destynacji sprawdźmy dokładnie połączenia z danym miejscem. Niekiedy lepszym wyborem jest skorzystanie z komunikacji niż wybieranie się samochodem. W ten sposób jesteśmy wprawdzie mniej elastyczni czasowo, jednak możemy poświęcić sobie znacznie więcej czasu w trakcie podróży.

Post Author: Ania Podróżnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *